آموزش راه اندازی و نصب قفل زنجیری درب بازکن آیفون

مرحله اول : تشخیص محل مناسب نصب قفل ، باید حتما قفل در فاصله  ۴۰  – ۶۰   بین درب و دیوار قرار بگیرد، تجربه نشان می دهد که با این حالت هم خرابی زنجیر سمت قفل  کمتر است و هم نصب زنجیر راحت تر است یعنی اگه فاصله بین قفل دستی و دیوار  یک متر باشد ۶۰ سانت سمت دیوار ۳۰ سانت هم سمت قفل دستی در نظر گرفته شود، اون ۱۰ تای دیگه مثلا  برای خود قفل برقی در نظر گرفته شد.
نکته : حتما باید پشت قفل یک قوطی عریض جوش خورده باشد اگر شکل درب طوری هست که محل نصب قفل هیچ صفحه یا قوطی فلزی وجود ندارد، حتما باید در همان فاصله تعیین شده یک صفحه جوش داده شود، تا بتوان قفل را نصب کرد.
مرحله دوم :  دقت کنید قفل کج بسته نشود و جهت قرار گیری گیره فنری درست بسته شود.
درپوش قفل را بازکنید از روی شکل ظاهری میله های کششی مشخص است، میله کوچکتر باید سمت دیوار قرار بگیرد و میله بزرگتر باید سمت قفل دستی قرار بگیرد و اصلا به تجربه های قبلی در محل سیم پیچ  توجه نکنید، چون هر کارخانه ای ممکن است به یک شکلی این قفل را طراحی کند. میله کششی سمت دیوار کوتاه تر است.
مرحله سوم : نصب قفل با استفاده از دریل برقی و …  چند تا سوراخ هست که در همان محل ها پیچ بزنید.
مرحله چهارم : نصب تکیه گاه فلزی هست، داخل جعبه یک تکیه گاه فلزی به شکل مثلث هست که یا باید روی دیوار نصب شود یا روی چهار چوب اصلی درب. روی خود درب نصب نکنید که اصلا قفل کار نمی کنه.
مرحله پنجم: بعد از نصب قفل و تکیه گاه، زنجیر هایی داخل جعبه را بردارید و یک طرف را به تکیه گاه نصب کنید، و بعد درب را چفت کنید و در حالتی که درب چفت شده زنجیر قفل را نصب کنید. یک کم کار سختی هست و باید به اندازه ای تنظیم کنید که نه قفل تحت فشار باشد نه ازاد.
میتونید زبانه نگه دارنده را آزاد کنید و در حالتی که درب کامل بسته شده این زنجیر را ببنید، دقت کنید که قطعات قفل به بیرون ریخته نشود(فنر ها در نره).
بعد از نصب زنجیر بزرگ، یک بار درب را باز و بسته کنید. در حالتی که درب بسته است باید زنجیر تحت کشش زیادی باشد. مثلا  حدود ۴ سانت بیرون باشد.
مرحله ششم : زنجیر کوچک، زنجیر کوچک نباید کشیده باشد و آن را آزاد نصب کنید، کمی هم شل باشد مشکلی ندارد.
مرحله هفتم: نصب سیم برق، سیم های برقی که از قبل تنظیم کردید رو از لابه لای زنجیر ها رد کنید که آویزان نباشند.(سیم های تلفنی حتما باشد/ اگر سیم تلفنی نیست سیم های زخیم را از بین زنجیر ها عبور ندهید).اگر از سیم های افشان استفاده شود خیلی بهتر است زیرا با باز و بسته شدن درب ساختمان سیم خشک میشکند.
مرحله آخر : بعد از نصب برق و فشار دکمه درب بازکن، اگه درب باز می شد ولی زبانه کامل کشیده نمی شد بیرون، زنجیر بزرگ باید کمی صفت تر شود و زنجیر کوچک را نیز از حالت شل درآورید و فیکس نمایید.
اگه درب بازکن اصلا عمل نکرد چی ؟
اگه کلید رو روی گوشی آیفون فشار دادید و اصلا قفل هیچ عکس و العملی نشون نداد باید بگردید و سیم های برق از ترانس رو چک کنید. احتمالا اونجا سیم های اشتباه وصل شدن.
علت هایی که ممکن است قفل عمل نکند در حالتی که صدا هم نمی دهد:
  • سیم پیچ سوخته یا نیم سوز شده است.
  • سیم برق قطع شده است.(یا سمت درب اصلی یا سمت گوشی ها)
  • سیم های مسی دور سیم پیچ قطع شده است.
  • احتمال خیلی کم، کلید روی گوشی آیفون خراب است.
  • علت هایی که ممکن است قفل عمل نکند در حالتی که صدا می دهد:
  • زنجیر ها تنظیم نمی باشد.
  • درب خیلی نا فرم و سنگین است.
مدار برق قفل درب بازکن چه طوریه؟
ما توی همه آیفون ها یک شکل یکسان داریم مگه اینکه مدارش متفاوت باشه که توی جعبه توضیحات هست.طبق شکل وصل کنید.
اطلاعات تماس با ما
شماره های تماس:
غرب تهران : 44532305
شمال، شمال شرق و شمال غرب تهران : 44562055

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه تخصصی دلتابان می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح