تعمیر گوشی آیفون تصویری در تهران + ضمانت کتبی + فوری

آیفون های تصویری به دو نوع آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی می شوند و طرز کار این دو مدل با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارد. در نوع دیجیتال آیفون های تصویری، قابلیت های بیشتری در نظر گرفته شده است و میتوان آنها را به گوشی همراه متصل کرد. گوشی آیفون تصویری نیز در این دو مدل، متفاوت است و در صورتی که دچار عیب و ایرادی شود، شناسایی و رفع ایرادات به حضور یک تکنسین متخصص نیاز دارد. برندهای معروفی مثل سیماران، الکتروپیک و تکنما اقدام به تولید گسترده آیفون های تصویری می کنند و جالب است بدانید ساختار داخلی آیفون های تصویری تولید این برندها نیز کاملا با یکدیگر متفاوت است. در این مطلب به تعمیر و تعویض یکی از بخش های مهم هر آیفون تصویری، یعنی تعمیر گوشی آیفون تصویری پرداخته ایم.

تعمیر گوشی آیفون تصویری

وظیفه گوشی آیفون تصویری چیست و چه عملکردی دارد؟

گوشی آیفون تصویری (Earpiece) قسمت مهمی در هر آیفون تصویری است که وظیفه رساندن و دریافت صدا را به عهده دارد و در صورتی که دچار مشکلی شود، ممکن است هدف آیفون تصویری مثل حفظ امنیت یک واحد مسکونی را به خیر بیندازد. به همین دلیل بایستی در صورت رخ دادن ایرادات احتمالی در اولین فرصت اقدام به تعمیر گوشی آیفون تصویری کنیم تا از پیشامدهای بعدی جلوگیری کنیم. گوشی آیفون تصویری با گوشی آیفون های ساده تفاوت خاصی ندارند و ساختار مشابهی دارند اما نمیتوان این قطعه را در آیفون های مختلف اعم از تصویری و صوتی جا به جا کرد، چنانچه اگر گوشی آیفون شما دچار مشکل شده است بهتر است از عیب یابی شخصی و یا جا به جایی با دیگر گوشی ها اجتناب کنید و رفع این موارد را به یک تکنسین ماهر بسپارید.
در حالت کلی از ریختن آب روی گوشی آیفون تصویری، تمیز کردن گوشی آیفون تصویری با دستمال بیش از حد خیس و مرطوب و ابپاش خودداری کنید و همین طور سیم متصل به گوشی آیفون تصویری را نتابانید. بلندگوی تعبیه شده در داخل گوشی آیفون تصویری بسیار حساس است و در صورت ضربه خوردن ممکن است به راحتی از کار بیفتد، به همین دلیل در حمل و نقل آیفون های تصویری دقت کنید و از برخورد اجسام سخت و ضربه های متعدد با گوشی آیفون تصویری نیز جلوگیری کنید.

علائم خرابی گوشی آیفون تصویری

گوشی آیفون تصویری دارای یک بدنه است و در داخل بدنه، بلندگوی کوچکی قرار دارد که وظیفه انتقال و دریافت صدا را به عهده دارد. به دلایل متعددی ممکن است این بلندگو دچار مشکل شود و شایع ترین علائم آن عبارتند از:
  • عدم دریافت صدای مخاطب 
  • نویز صدای بیرونی
  • صدای خش خش مکرر
  • قطع و وصل شدن صدا
  • صوت کشیدن گوشی
سیم کشی داخلی آیفون های تصویری نقش به سزایی در عملکرد این آیفون ها دارند. در صورتی که این سیم ها دچار تداخل شوند یا اتصالی پیدا کنند بایستی آنها را جدا کرده و اقدام به جایگزینی کنید. رنگ سیم های به کار رفته در هر مدل آیفون تصویری متفاوت است و بایستی شناخت دقیقی از طرزکار و وظیفه هر رنگ داشته باشید تا بتوانید سیم مربوط به صدا را شناسایی کنید. گاهی ممکن است پنل آیفون تصویری صوت بکشد و در بسیاری موارد این عامل به خرابی گوشی آیفون تصویری ربط داده می شود که درست نیست و سوت کشیدن پنل، ارتباطی با گوشی آیفون تصویری ندارد. تمیز کردن ساختار داخلی آیفون های تصویری، از جمله گردگیری اطراف سیم ها نیز در رفع مشکل گوشی آیفون تصویری مفید است اما سرهم کردن بدنه گوشی آیفون تصویری نیاز به فن و تکنیک دارد، زیرا برای زیباسازی این آیفون ها از وسایلی مثل پیچ و مهره استفاده نمی شود و چه بسا وارد کردن فشار بیش از حد باعث شکستگی گوشی آیفون تصویری شود به همین دلیل توصیه می شود برای تعمیر گوشی آیفون تصویری از متخصصین برق و الکترونیک و تکنسین های با تجربه سایت ما کمک بگیرید.

سوالات متداول در ارتباط با گوشی آیفون تصویری

آیا گوشی های آیفون تصویری سیماران و پاناسونیک یکسان هستند؟
خیر، طراحی داخلی و قطعات و اجرا گوشی آیفون تصویری سیماران با دیگر برندها متفاوت است و رنگ سیم ها نیز کاربری دیگری دارند.
آیا می توان در منزل و با ابزارآلات معمولی اقدام به رفع خرابی و تعمیر گوشی آیفون تصویری کرد؟
ابزارآلات تعمیر گوشی آیفون تصویری بسیار حساس و کوچک هستند و نمی توان با ابزارآلات معمولی اقدام به تعویض و تعمیر گوشی آیفون تصویری نمود، به همین دلیل بهتر است از تکنسین های متخصص کمک بگیرید.
تعمیر گوشی آیفون تصویری چگونه انجام می شود؟
برای تعمیر گوشی آیفون تصویری با یک برقکار ماهر در ارتباط باشید و نیازی به جداسازی آیفون تصویری و جا به جایی آن نیز نمی باشد. رفع این مشکل به صورت سیار ممکن است.
اطلاعات تماس با ما
شماره های تماس:
غرب تهران : 44532305
شمال، شمال شرق و شمال غرب تهران : 44562055

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه تخصصی دلتابان می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح