افزایش قدرت درب بازکن اف اف و نصب رله درب بازکن

یکی از مشکلات عمده محصولات قدیم آیفونهای صوتی تابا و الکتروپیک نحوه باز نمودن درب در این مدلها بود ، مدلهای قدیم اف اف یا ایفون شامل ۶ رشته سیم هست که قبلا نحوه کار کاملا توضیح داده شد ، در این مدلها بدلیل اینکه ولتاژ متناوب از منبع تغذیه تا گوشی رفته و سپس همان ولثاژ از گوشی به درب حیاط منتقل میشد در فواصل طولانی با عدم باز نمودن درب بازکن های مدل زنجیری مواجه بودیم ، زیرا فاصله گوشی تا درب *۲ میشه و با افت آمپر مواجه میشیم و معمولا فاصله بیش از ۳۰ متر جوابگوی قفلهای زنجیری نبود.
این مشکل ۲ راه دارد :
۱- تعویض قفل زنجیری با قفلهای برقی و بروز شدن ان
۲- استفاده از برد رله ۱۲ ولت درب بازکن
نصب رله درب بازکن
این برد از یک رله ۱۲ ولت تشکیل شده در یک سو Vcc و GND ولتاژ تحریک رله هست که باید توسط ولتاژ DC تحریک انجام شود (تصویر رله ۵ ولت را نشان میدهد اما رله ۱۲ ولت هم دقیقا همین شکل است)
در آیفون تابا – ولتاژ مستقیم را به GND وصل میکنیم + ولتاژ را ابتدا به گوشی (سیم E) برده و ولتاژ برگشتی (سیم F ) را به VCC متصل میکنیم تا اینجا ولتاژ تحریک تامین شد
از ولتاژ ۱۲ ولت متناوب منبع تغذیه یک سیم مستقیم به قفل زنجیری میبریم و سیم دیگر را به in1 وصل میکنیم و از NO  هم سیمی به قفل زنجیری میبریم
در این صورت با تحریک رله توسط شاسی درب باز کن چون از نرمال اوپن خروجی گرفتیم ولتاژ in1 مستقیما به درب باز کن اعمال شده و درب حتی با فاصله بیش از ۱۰۰ متر هم براحتی باز میگردد.
سعی کنید منبع تغذیه و رله در نزدیکترین فاصله به درب قرار بگیرد. با توجه به این که سیم E و سیم F ازولتاژ AC منبع تغذیه تامین میشوند میتوان برای تحریک رله از همین ولتاژ هم استفاده کرد تا نخواهیم دستکاری زیادی در سیم کشی پنل ایجاد کنیم. یعنی از ولتاژ AC هم برای تحریک رله و هم برای درب باز کن استفاده میکنیم .
اطلاعات تماس با ما
شماره های تماس:
غرب تهران : 44532305
شمال، شمال شرق و شمال غرب تهران : 44562055

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه تخصصی دلتابان می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح